پرش لینک ها

کلینیک پرستاری

می توانید تمام خدمات مراقبتی و ویژه اقامت پرستار را در این قسمت دریافت کنید. جهت دریافت خدمات پرستاری، درخواست خود را ارسال کنید.

اختصاصی من و دکتر

خدمات پرستاری من و دکتر

ارائه خدمات پرستاری بصورت آنلاین و حضور در محل

سونداژ و لوله گذاری

نور درمانی

تزریقات و خونگیری

پانسمان و بخیه

پرستار (ساعتی)

دیالیز

اندازه‌گیری سلامت

غربالگری‌های بارداری

درخواست خدمات پرستاری

فرم درخواست خدمات پرستاری

تیم پرستاری من و دکتر

مشاهده ی بیشتر

خدمات پرستاری من و دکتر

پرستاری ارائه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به افراد سالم، بیمار و ناتوان در تمام سنین، خانواده­‌ها، گروه‌ها و جوامع و در تمام محیط‌­ها و مکان­‌ها است. فعالیت‌های پرستاری شامل ارتقاء سطح سلامت، پیشگیری از بیماری­ ها و مراقبت از افراد است. در حال حاضر من و دکتر خدمات پرستاری در منزل را در شهرهای تهران، کرج، قم، شیراز، کرمانشاه، اصفهان و مشهد ارایه می‌دهد.

در این خدمت، پزشک پس از هماهنگی به منزل شما مراجعه می‌کند. پزشک دارو و تجهیزات در اختیار دارد و در صورت نیاز کلیه اقدامات تشخیصی و درمانی لازم مانند اندازه‌گیری قند خون، تجویز دارو، انجام تزریقات، سونداژ، بخیه و پانسمان را انجام خواهد داد. در حال حاضر من و دکتر خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل را در شهرهای تهران، کرج، قم، شیراز، اصفهان و مشهد ارایه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن من و دکتر نسبت به رزرو این سرویس اقدام کنید.

امکان دریافت خدمات فیزیوتراپی، رادیولوژی و سونوگرافی در منزل از سوی من و دکتر فراهم شده است. کارشناس فیزیوتراپی پس از هماهنگی به منزل شما مراجعه می‌کند. کلیه خدمات فیزیوتراپی بر اساس دستور پزشک در منزل شما قابل انجام است. در حال حاضر من و دکتر خدمات فیزیوتراپی، رادیولوژی و آزمایش در منزل را در شهر تهران ارایه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن من و دکتر نسبت به رزرو این سرویس اقدام کنید.

امکان ویزیت پزشک متخصص در منزل و در زمینه‌های متخصص داخلی اعصاب، متخصص قلب و عروق، متخصص جراح، متخصص اورولوژی، متخصص اطفال، متخصص ارتوپدی، متخصص زنان، متخصص طب اورژانس و متخصص داخلی و روانپزشکی توسط من و دکتر فراهم شده است. این سرویس برای موارد اورژانسی در نظر گرفته نشده است. لطفا در موارد اورژانسی مانند کاهش هوشیاری، درد قفسه سینه، و تنگی نفس شدید با شماره تلفن اورژانس(۱۱۵) تماس بگیرید. در حال حاضر من و دکتر خدمات ویزیت پزشک متخصص در منزل را در شهر اصفهان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن من و دکتر نسبت به رزرو این سرویس اقدام کنید.

امکان ویزیت پزشک متخصص در منزل و در زمینه‌های متخصص داخلی اعصاب، متخصص قلب و عروق، متخصص جراح، متخصص اورولوژی، متخصص اطفال، متخصص ارتوپدی، متخصص زنان، متخصص طب اورژانس و متخصص داخلی و روانپزشکی توسط من و دکتر فراهم شده است. ویروس کرونا از روش‌‌های مختلف با علائم متفاوت بر افراد مختلف تاثیر می‌ گذارد. بیشتر افراد مبتلا شده به ویروس کرونا ممکن است به یک سطح بیماری خفیف تا متوسط مبتلا شوند و حتی بدون بستری شدن در بیمارستان یا اقدامی خاص، بهبود می یابند. تشخیص کرونا به دو صورت تست آنتی بادی و تست پی سی آر انجام می‌شود. سرویس تخصصی تست کرونا من و دکتر با هدف دسترسی راحت‌تر افراد راه‌اندازی شده ‌است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن و سایت من و دکتر نسبت به رزرو تست کرونا در منزل اقدام کنید.

از خدمات پرستاری من و دکتر بیشتر بدانید

عمل ساکشن با هدف جمع آوری و استخراج ترشحات و خون آبه‌های محل‌های جراحی و همچنین محل‌هایی از بدن بیمار که حجم مایعات و ترشحات خروجی بسیار بالا باشد در بیمارانی که جراحی داشته‌اند و در بیمارستان یا منزل بستری هستند و یا بیمارانی که توانایی تحرک و دفع ترشحات ریوی و یا وریدی را ندارند، استفاده می‌شود. این رویه ممکن است توسط پرستاران و تیم درمانی در یک موقعیت اورژانسی انجام شود و یا قسمتی از فرآیند مراقبت بیمار باشد. همچنین هدف از انجام ساکشن خارج کردن ترشحات و تحریک سرفه است.

چه بیمارانی نیازمند ساکشن تراپی هستند؟

بیمارانی که به دلیل ناتوانی جسمی و پیري قادر به خروج ترشحات از مجاری تنفسی نمی‌باشند.
بیمارانی که دارای تراکئوستومی هستند.
نشانه‌های نیاز به ساکشن کردن:
صداي قلقل در حین تنفس
صداي اضافه تنفس
تغییر رنگ پوست

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است،  من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری ساکشن تراپی را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

بیمارانی هستند که به خاطر سکته و عوامل دیگر برای خوردن غذا با مشکل روبرو می­‌شوند. برای بعضی از افراد این مشکل بیشتر طول می­‌کشد و نیز حادتر می‌­شود. در این شرایط شخص ممکن است دچار سوء هاضمه شود زیرا نمی­‌تواند غذا بخورد یا بلع را بصورت کامل انجام دهد. پزشک برای حل این مشکل دستور استفاده از لوله­‌ی بینی-معده­‌ای که همان NG-tube است استفاده می­‌کند.

بنابراین اگر فرد نتواند غذا بخورد یا بلع را به صورت کامل انجام دهد، نیاز به استفاده از لوله تغذیه بینی و یا معده خواهد داشته باشد. این فرآیند، لوله گذاری بینی – معده (NG) یا ان جی تیوب نام دارد.

چه کسانی نیاز به لوله تغذیه بینی-معده پیدا می‌کنند؟
افرادی که اختلال بلع دارند (سکته مغزی، نوزاد نارس، بیمار دارای پارکینسون و . . .)
افراد دارای آسیب‌های گردن یا صورت
افرادی که جراحی صورت یا گردن انجام داده‌اند
افرادی که نیاز به دستگاه تهویه برای تنفس دارند
کسانی که انسداد روده دارند
افرادی که بیهوش هستند

این روش برای کمک به بعضی از نوزادان که قادر به دریافت شیر مادر نیستند نیز به کار می‌رود. پزشک یا پرستار می‌تواند غذا و دارو را از طریق ان جی تیوب به بیمار بدهد. آنها همچنین می‌توانند به کمک این لوله ساکشن نیز انجام دهند تا محتویات داخل معده را خارج کنند.

طی لوله گذاری ان جی تیوب، پرستار یک لوله پلاستیکی باریک را از طریق سوراخ بینی وارد می‌کند و از مسیر مری به پایین هدایت می‌کند. زمانی که لوله در جای خود قرار گرفت، می توانند از آن برای دادن غذا و دارو استفاده کنند. همچنین می‌توانند از آن برای خارج کردن مواد داخل معده مثل مواد سمی یا نمونه‌ای از محتویات معده استفاده کنند.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری ان جی تیوب را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

معمولا زخم‌هایی که دراثر بریدگی بوسیله اشیا صورت گرفته باشد و دارای لبه زخم تمیز و صاف باشد توسط عملی بنام بخیه یا سوچور لبه‌های زخم به هم نزدیک شده و باعث ترمیم و زیبایی ظاهری پوست و بافت می‌گردد. بخیه برای نقاطی از بدن که دچار پارگی و شکاف شده انجام می‌شود.

زمان کشیدن بخیه

زمان کشیدن بخیه بستگی به نوع زخم و محل زخم دارد. برای مثلا اگر زخم روی دست و پا باشد و خیلی عمیق نباشد کشیدن بخیه در منزل بعد از ۳ تا ۵ روز باید انجام شود اما درمان کامل زهم تا دو هفته طول می‌کشد.

معمولا طول درمان و زمان کشیدن بخیه در هر ناحیه از بدن متفاوت می‌باشد در ناحیه پلک و جلوی گردن ۲ تا ۳ روز باید بخیه را نگه داشت و بعد از این مدت اقدام به کشیدن بخیه کرد. در ناحیه صورت و پشت گردن ۳ تا ۵ روز طول درمان دارد و قبل از آن بیمار قادر به کشیدن بخیه نیست.

برای شکم و پوست سر که نقاط حساسی از بدن می‌باشند طول درمان بین ۷ تا ۱۰ روز زمان می‌برد. اندام های مثل قفسه سینه طول درمان بیشتری دارند و از ۱۰ تا ۱۴ روز زمان می‌برد. اما ناحیه کف پا طول درمان طولانی‌تر از نقاط مختلف بدن دارد و تا ۲۱ روز طول می‌کشد.

بخیه ریتنشن نوعی از بخیه است که برای ماهیچه‌ها، بافت چربی، افراد چاق و کسانی که زخم آن‌ها دیرتر بهبود پیدا می‌کند استفاده می‌شود و معمولا برای۱۴ الی ۲۱ روز در محل باقی می‌ماند.

فازهای بهبودی زخم:
فاز التهابی
سلول‌های التهابی به زخم
فاز التهابی در چند روز اول رخ می دهد که سلول های التهابی به زخم مهاجرت می‌کنند
فازشکل‌گیری بافت
اپیتلزاسیون زخم در طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت اول رخ می دهد
شکل‌گیری بافت جدید بیشتر در طول ۱۰-۱۴ روز آینده و در عمق زخم
فاز برگشت به حالت اول
انقباض زخم و بدست آوردن استحکام کششی لازم که طی ۶ تا ۱۲ ماه بوجود می‌آید.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری کشیدن بخیه را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

به تزریق مایع درون مقعد به‌منظور شستشوی کولون یا تحریک به تخلیه‌ی روده را انما می‌گویند. صدها سال است که از این روش برای درمان یبوست مزمن و آماده‌سازی افراد برای آزمایشات و جراحی‌های خاص استفاده می‌شود. دلیل اولیه انما پیشرفت دفع می‌باشد استفاده از مایع بستگی به حجم، نوع توده دفعی و شروع رفلکس دفع دارد.

انواع انما عبارت‌اند از:

۱- انمای تمیز کننده
جهت پیشرفت تخلیه کامل مواد دفعی از کولون استفاده می‌شود و به وسیله تحریک حرکت دودی از طریق وارد کردن حجم زیادی از محلول عمل می‌نماید.

۲- انما با آب ولرم (هایپوتونیک)
این نوع انما نباید زیاد تکرار شود چون باعث افزایش جذب آب از روده و افزایش مایع در گردش خون می‌شود. انما با نرمال سالین فیزیولوژی مطمئن می باشد و در نوزادان و کودکان قابل تحمل است زیرا از اختلالات الکترولیت پیشگیری می‌کند و می‌توان در منزل با مخلوط کردن ۵۰۰ سی سی آب ولرم با یک قاشق چایخوری نمک محلول نرمال سالین تهیه کرد.
محلول هایپرتونیک برای مددجویانی که نمی‌توانند حجم زیادی از مایع را تحمل کنند استفاده می‌شود مقدار ۱۲۰ یا ۱۸۰ سی‌سی موثر است.

۳-انمای روغنی ماندنی
بوسیله نرم کردن مواد در رکتوم و کولون عمل نموده و مواد دفعی روغن را جذب نموده و نرم شده و به راحتی خارج می‌گردد.معمولا اساس آن مواد روغنی است و با حجم کم داده می‌شود.

۴- محلول کارمینتو
برای تسکین نفخ شکم استفاده می‌شود که به عنوان مثال از محلول MGW که حاوی 30 سی‌سی منیزیوم 60 سی‌سی گلسیرین و 90 سی سی آب می‌باشد.

۵- انمای دارویی
حاوی مواد دارویی بوده معمولا برای کاهش باکتری‌های کولون قبل از عمل جراحی ( نئومایسین) یا برای کاهش سطح خطرناک پتاسیم سرم با استفاده از (کی اگزالات ) محلولی که حاوی سدیم است استفاده می‌شود.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من  و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری انما را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

در مواردی که بیمار دچار کاهش حجم مایعات بدن بدلایل مختلف از جمله مسمومیت ها ، اسهال ، ضعف بدنی و …  نیاز به تزریق سرم دارند تا بتوانند سریعاً مایعات از دست رفته را با سرم تراپی جبران نمایند.

همچنین معمولا بیمارانی که دچار افت فشار و افت قند خون می‌شوند به سرم تراپی نیاز دارند. این خدمات باید حتما توسط فردی متخصص انجام شود در غیر این صورت مشکلاتی نظیر کبودشدگی پوست و آسیب به دیواره رگ‌ها بیمار را تهدید می‌کند.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری سرم تراپی را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

سوند یک لوله‌ی باریک و انعطاف پذیر می‌باشد که از آن برای تخلیه ادرار استفاده می‌شود در حالت کلی سونداژ به عملیاتی گفته می‌شود که در آن وسیله‌ای به نام سوند در داخل مجرای ادراری قرار می‌گیرد سونداژ برای افرادی استفاده می‌شود که بر روی ادرار خود کنترل ندارند که عدم توانایی کنترل ادرار می‌تواند ناشی از بیماری‌ها مختلف باشد.

البته باید توجه داشت سوند ادراری ممکن است برای مدت کوتاهی پس از جراحی، هنگامی که فرد نمی‌تواند به توالت برود مورد استفاده قرار گیرد و یا هنگامی وجود یک بیماری یا جراحت ایجاب کند برای درازمدت به کار گرفته شود.

یکی از شایع ترین آن ها، سوند فولی است. سوند فولی یک لوله نازک است که از مجرای ادرار و مثانه شما عبور می کند. انتهای سوند دارای یک بادکنک پر از آب است تا بتواند در مثانه قرار بگیرد. در انتهای دیگر، خارج از بدن، یک کیسه تخلیه ادرار برای جمع کردن ادرار قرار دارد. پرستار سوند فولی را از طریق مجرای ادرار شما وارد می کند.

کاتترهای کوتاه مدت چیست؟

ممکن است فرد پس از عمل جراحی فقط برای مدت کوتاهی به سوند نیاز داشته باشد تا مثانه تخلیه شود. پس از تخلیه مثانه، لازم است کاتتر کوتاه مدت برداشته شود. کاتترهای متناوب معمولاً طوری طراحی می شوند که یک بار مورد استفاده قرار بگیرند و سپس دور ریخته شوند و یکبار مصرف هستند. نحوه استفاده از آن ها در افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است به شما توصیه شود که در فواصل منظم و یا فقط زمانی که احساس می کنید به توالت نیاز دارید، از آن ها استفاده کنید.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری سونداژ را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

جراحت سطح پوست و ایجاد یک زخم باز که باعث نمایان شدن قسمت‌های زیرین پوست و موجب خونریزی می‌شوند این نوع زخم‌ها در هر وسعتی به سرعت عفونی می‌شوند و میکروب‌ها می‌توانند به سرعت وارد لایه‌های عمیق‌تر پوست بشوند و گسترش یافته و همچنین وارد گره‌های لنفاوی شده و از این مسیر تا سراسر بدن گسترش پیدا کنند بنابراین تمام زخم‌ها را باید به درستی ضدعفونی و پانسمان کرد.

تعویض پانسمان در ساعات مشخص، با در نظر گرفتن شرایط خاص هر بیمار امری مهم و تخصصی است و انجام ناصحیح آن توسط افراد غیر متخصص ممکن است روند بهبودی بیماری را به تاخیر بیاندازد.

پانسمان زخم جراحی
معمولا پانسمان زخم جراحی تا چند روز بعد از عمل جراحی تعویض نمی‌شود. پس از چند روز این پانسمان باید توسط پرستار عوض شود. تعویض پانسمان باید بعد از مرخص شدن بیمار در منزل و توسط پرستار مجرب انجام شود. دفعات تعویض پانسمان و نحوه آن به توسط پزشک معالج تعیین می‌شود.
انواع پانسمان بعد از جراحی

پانسمان کازماپور

یک پانسمان پددار استریل خودچسب که پس از اعمال جراحی بکار می‌رود. لایه‌ی چسبدار آن متشکل از الیاف غیر بافته است که
برای بیمار بسیار راحت و تحمل پذیر است. چسب آن فاقد لاتکس بوده و از مواد ضد حساسیت که با پوست سازگاری دارند، ساخته شده است. پد آن دارای قدرت جذب عالی بوده و بسیار نرم است و با لایه ای غیرچسبنده پوشیده شده است که از چسبیدن آن به زخم جلوگیری می‌کند.

پانسمان هیدروفیلم پلاس

پانسمان جراحی که دارای یک لایه‌ی چسبنده‌ی نیمه تراوا، ضد آب و مقاوم به ورد باکتری است و از جنس پلی اورتان است. هیدروفیلم پلاس دارای یک پد نرم است که قدرت جذب مناسبی دارد و به سطح زخم نمی‌چسبد. این پانسمان، استریل و خود چسب بوده و برای انواع جراحت‌ها به ویژه زخم‌های جراحی مناسب است. چسب استفاده شده در این پانسمان ضد حساسیت است و با توجه به شفاف بودن، امکان رویت زخم و میزان ترشحات جذب شده را فراهم می‌کند.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری پانسمان را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

فشار خون نیروی خون در مقابل دیواره سرخ‌رگ‌ها است. فشار خون در طول روز كاهش و افزایش می‌یابد. زمانیكه فشار خون به شكل دایمی بالا بماند گفته می‌شود كه فرد دچار پرفشاری خون شده است. دو بیماری فشار خون بالا و فشار خون پایین از جمله بیماری‌هایی هستند که بسیاری از مردم دنیا را درگیر خود کرده‌اند. به ویژه در قرن اخیر شاهد افزایش ابتلا افراد به این بیماری‌ها به ویژه فشار خون بالا هستیم. علت مرگ و میر عده زیادی از مردم دنیا نیز به دلیل عوارض ناشی از فشار خون بالا است.

برای جلوگیری و کنترل فشار خون بالا، باید چکاپ منظمی برای تست میزان فشار خون خود داشته باشید اگر به راستی فشار خون شما بالا بود ، شما باید به طور کامل سبک زندگی خود را برای تثبیت فشار خون خود تغییر دهید. فشار خون بالا ممکن است به سکته، بیماری های قلبی و عروقی و… منجر شود. همچنین این بیماری علائم خاصی ندارد و همینطوری که گفتیم موضوع اهمیت چکاپ مداوم فرد در خطر ابتلا به فشار خون بالا را ضروری می کند.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری کنترل فشار خون را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

برای انجام نوارقلب الکترود‌هایی از دستگاه به قسمت‌هایی از بدن بیمار وصل می‌شود تا دستگاه فعالیت الکتریکی قلب را بر روی کاغذی که درجه بندی شده است ثبت کند. نوار قلب یا ECG یک آزمایش ساده و بدون درد است که امکان مشاهده‌ی فعالیت الکتریکی قلب شما را برای پزشک امکان پذیر می‌سازد. بعد از انجام تست نوار قلب، پرستار یا تکنسین الکترود‌ها را از بدن بیمار جدا می‌کند که ممکن است بعد از جدا کردن الکترود‌ها، پوست در محل آن، کمی ‌حساس و قرمز شود که اغلب این موضوع مهمی ‌نیست و نیازی به درمان ندارد. بیمار پس از انجام تست نوار قلب می‌تواند براحتی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

برای بیمارانی که سابقه بیماری قلبی دارند یا افرادی که سابقه هیچ بیماری ندارند ولی به هر طریقی دچار درد قفسه سینه می‌شوند لازم است که در اولین فرصت یک نوار قلب گرفته شود تا ببینند آیا مشکلی وجود دارد یا خیر.
نوار قلبی بیمار دچار نقص عضو چگونه انجام می شود؟
چنانچه بیمار در دست یا پا دچار آمپوتاسیون (قطع عضو) شده یا عضو در گچ باشد، لید را به نزدیک ترین قسمت به اندام وصل می کنیم. در نقاط دارای ضخامت می توان از پوارهای لید سینه ای برای گرفتن لید دست و پا استفاده کرد. یعنی سیم مربوط به دست یا پا را با یک پوار به پوست متصل می‌کنند.

چنانچه بیمار در حال تشنج یا لرزش ناشی از سرما باشد نوار قلبی پارازیت زیادی خواهد داشت که برای کاهش آن لید را به قسمت پروگزیمال دست یا پا (بخشی که به قلب نزدیک تر باشد) وصل می‌کنند.
دلایل گرفتن نوار قلب

هنگامی که فشار خون خیلی بالا می‌رود برای اینکه قلب از عهده‌ی افزایش بار تحمیل شدهبرآید قلب بزرگ می‌شود و این عمل منجر به افزایش ولتاژ در الکتروکاردیوگرام می‌شود و شاخص غیر مستقیمی از اندازه قلب را فراهم می‌کند.
وقتی شخصی مبتلا به هایپرتروفن بطن چپ باشد، میبایستجهت درمان فوری فشار خون بالا، فشار خون خود را پایین بیاورد. چون این عارضه نمایانگر این مطلب است که عضله قلب تحت فشار شدیدتری قرار دارد تا بتواند همراه با افزایش غیر طبیعی فشار خون، خون را به همه نقاط بدن تلمبه کند.

دلیل دوم

گرفتن نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام، نشان دادن تغییراتی مانند تنگ شدن یا مسدود شدن سرخرگ‌های کرونر است که خون را به قلب می‌رسانند. اگر این تغییرات در سرخرگ‌ها ایجاد شوند عارضه‌ای را به وجود می‌آورند که این عارضه در بعضی افراد مبتلا به آنژین یا سینه درد مشاهده می‌شود.

حتی اگر هیچ نشانه بیماری آنژین در شما وجود نداشته باشد و یا هیچ دلیلی نداشته باشید که فکر کنید که سکته قلبی در شما عارض شده است، با این حال ممکن است در نوار قلبی شما تغییرات ایسکمی مشاهده شود. این تغییرات بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرند.

از آنجای که حضور در مراکز درمانی در کلان‌شهرها بدلیل ترافیک و اتلاف وقت پرهزینه خواهد بود و همچنین حضور افراد مسن یا ناتوان و بیمارانی که توانایی مراجعه حضوری را ندارند با مشکلات بسیار همراه است، من و دکتر امکان استفاده از خدمات پرستاری نوار قلب را در منزل فراهم کرده است. شما می‌توانید از طریق سایت من و دکتر نسبت به رزرو خدمات پرستاری در منزل اقدام کنید.

پرستاری از سالمندان همیشه به عنوان یک دغدغۀ کلی در میان مردم وجود داشته است. در دنیای امروز باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. در دهه‌های اخیر و شرایط پیش آمده در زمان حال مراقبت از سالمندان در تمامی جهان به یک اولویت کلی تبدیل شده است. شکل زندگی نوین بشر و تعامل‌های مدرن انسان نحوۀ پرستاری و مراقبت از سالمندان را دستخوش تغییر‌های بسیاری کرده است.

امروزه پرستاری از سالمندان به عنوان یک حرفه و علم شناخته می‌شود. بسیاری از سالمندان ممکن است نیاز به پرستاری و مراقبت‌های ویژه یا معمولی داشته باشند.

این افراد به دلیل کهولت سن قادر نیستند بسیاری از کارهای روز‌مره را به درستی انجام دهند. بخش زیادی از این کارها را می‌توان کارهای شخصی سالمند در نظر گرفت. سالمندان در سنین بالا برای انجام تعداد زیادی از کارهای شخصی نیاز به یک همراه دارند. از جمله مواردی که یک سالمند می‌تواند برای انجام ‌آن‌ها نیاز به کمک داشته باشد. عبارت‌اند از:

لباس پوشیدن
استحمام
رفتن به دستشویی
خرید یا درست کردن غذا
نظافت خانه
تهیۀ غذا و نیازهای روزانه
شستن لباس‌ها
مراقبت‌های پزشکی

مطالعات نشان داده است سالمندانی که در منزل مورد مراقبت قرار می گیرند از نظر سلامتی وضعیت مناسب تری نسبت به سالمندان ساکن در آسایشگاه سالمندان دارند. علاوه بر این دلایل زیادی وجود دارد که سالمندان تصمیم می‌گیرند خدمات مراقبتی و پرستاری را در خانه خود دریافت کنند.

سالمندان به محیط خانه خود آشنا هستند ( برای سالمندانی که حافظه خود را از دست دادند آشنا بودن با محیط اهمیت بیشتری دارد)
در خانه خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
خاطرات ارزشمندی از خانواده و اطرافیان و محیط منزل خود دارند.
ارائه خدمات با کیفیت مراقبتی ـ پرستاری در منزل عملکرد جسمانی سالمندان را افزایش می‌دهد.
اعتماد به نفس بیشتر و استقلال سالمندان  حفظ می‌شود.

مراقبت از سالمندان نیاز به دقت و امکان‌های خاصی دارد. به هر میزانی شما مراقبت‌های گفته شده را در نظر بگیرید ریسک صدمه‌های سالمند کاهش پیدا می‌کند. مراقبت و نگهداری از سالمند، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستاران است. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما کمتر در معرض افسردگی‌های دوران سالمندی قرار بگیرند. سعی کنید برای انتخاب یک پرستار مواردی چون شخصیت، صبوری، میزان درک پرستار از مراقبت سالمند و حس وظیفه شناسی شخص را ارزیابی کنید. مراقبت از سالمندان یکی از مهمترین وظایفی است که هر نسل نسبت به نسل پیشین خود دارد.

پرستاری از سالمندان همیشه به عنوان یک دغدغۀ کلی در میان مردم وجود داشته است. در دنیای امروز باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. در دهه‌های اخیر و شرایط پیش آمده در زمان حال مراقبت از سالمندان در تمامی جهان به یک اولویت کلی تبدیل شده است. شکل زندگی نوین بشر و تعامل‌های مدرن انسان نحوۀ پرستاری و مراقبت از سالمندان را دستخوش تغییر‌های بسیاری کرده است.

امروزه پرستاری از سالمندان به عنوان یک حرفه و علم شناخته می‌شود. بسیاری از سالمندان ممکن است نیاز به پرستاری و مراقبت‌های ویژه یا معمولی داشته باشند.

این افراد به دلیل کهولت سن قادر نیستند بسیاری از کارهای روز‌مره را به درستی انجام دهند. بخش زیادی از این کارها را می‌توان کارهای شخصی سالمند در نظر گرفت. سالمندان در سنین بالا برای انجام تعداد زیادی از کارهای شخصی نیاز به یک همراه دارند. از جمله مواردی که یک سالمند می‌تواند برای انجام ‌آن‌ها نیاز به کمک داشته باشد. عبارت‌اند از:

لباس پوشیدن
استحمام
رفتن به دستشویی
خرید یا درست کردن غذا
نظافت خانه
تهیۀ غذا و نیازهای روزانه
شستن لباس‌ها
مراقبت‌های پزشکی

مطالعات نشان داده است سالمندانی که در منزل مورد مراقبت قرار می گیرند از نظر سلامتی وضعیت مناسب تری نسبت به سالمندان ساکن در آسایشگاه سالمندان دارند. علاوه بر این دلایل زیادی وجود دارد که سالمندان تصمیم می‌گیرند خدمات مراقبتی و پرستاری را در خانه خود دریافت کنند.

سالمندان به محیط خانه خود آشنا هستند ( برای سالمندانی که حافظه خود را از دست دادند آشنا بودن با محیط اهمیت بیشتری دارد)
در خانه خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
خاطرات ارزشمندی از خانواده و اطرافیان و محیط منزل خود دارند.
ارائه خدمات با کیفیت مراقبتی ـ پرستاری در منزل عملکرد جسمانی سالمندان را افزایش می‌دهد.
اعتماد به نفس بیشتر و استقلال سالمندان  حفظ می‌شود.

پرستار کودک به طور کلی یک وظیفه واضح و مشخص دارد و این وظیفه مراقبت از فرزند یا فرزندان یک خانواده است. بدین منظور پرستار وظیفه غذا دادن به کودک (غذای پخته شده توسط خانواده کودک)، مراقبت از او در برابر خطرات احتمالی، بازی کردن با کودک، تعویض پوشک و خواباندن نوزاد و… است.

اما گاهی اوقات وظایف پرستار کودک و نوزاد بسته به شرایط هر خانواده متغیر است و ممکن است ورای مسئولیت‌های اشاره شده باشد. حتی در برخی موارد که کودک دچار بیماری خاصی است، به پرستارهای متخصص با مدارک پزشکی نیاز خواهد بود. زیرا این کودکان به مراقبت های پزشکی و بهداشتی نیز احتیاج دارند که یک پرستار معمولی از عهده آن بر نخواهد آمد.

یادگیری کودک از بدو تولد آغاز میشود. تمامی تعاملات کودک با والدین، اطرافیان و مراقب خود به تجربه های کودک می افزاید و مغز را که با سرعت در سالهای اول زندگی در حال رشد است، تحت تاثیر قرا میدهد. تعاملات دروان کودکی بر چارچوب رفتاری و فکری کودک موثر بوده و روند موفقیت آنها در بزرگسالی را تحت تاثیر قرا میدهند. اگرچه به نظر میرسد نوزادان فقط به خواب کافی و شیر خوردن و تعویض پوشک نیاز دارند، اما باید بدانیم که آنها در هر لحظه در حال یادگیری هستند.

برخی از وظایف پرستار کودک شامل:
دادن شیر به نوزاد
آماده کردن استریل و بهداشتی شیر خشک نوزاد
خواباندن نوزاد در زمان های مشخص و منظم
ماساژ دادن نوزاد
مرتب کردن تخت نوزاد
مراقبت از کودکان چند قلو( دوقلو، سه قلو)
مراقبت از نوزادان
مراقبت از کودکان بیمار و سالم
کمک به انجام تکالیف مدرسه
تهیه غذای کودک
کمک در مطالعه تکالیف مدرسه کودک
همراهی کردن کودک در ویزیت های پزشکی، گردش های بیرون از منزل و مسافرت و مدرسه
بازی و ورزش با کودک
تهیه غذای خانواده
کمک به نظافت منزل

اطلاع داشتن از تفاوت وظایف و شرایط مراقبین و پرستاران کودک به شما کمک می کند تا انتخاب دقیق تر و آگاهانه تری داشته باشید.

کودکان همیشه از حضور در یک محیط نا آشنا هراس دارند و بسیاری از آن ها تا مدت طولانی خود را با محیط جدید مطابقت نمی دهند. اما نگهداری از کودک در منزل به ارامش کودک و خانواده منجر می‌شود. اگر شما یک خانواده شاغل هستید و برای ساعات مشخص از روز نیاز به پرستار کودک در منزل دارید یا به صورت شبانه روزی برای فرزند خود نیاز به مراقب دارید می‌توانید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.

پرستاری از بیمار در منزل شرایط روحی مناسب‌تری را برای مریض ایجاد می‌کند. ممکن است برای هر کدام از ما پیش آمده باشد که خودمان و یا عزیزانمان درگیر بیماری‌هایی شده باشیم که نیاز به مراقبت و پرستاری در بیمارستان و یا خانه داشته باشیم. در این حالت استخدام پرستار بیمار که تخصص کافی در زمینه بیماری داشته باشد و بتواند در پروسه درمان بیماری در منزل به بیمار کمک کند بسیار پر اهمیت و تاثیر مثبتی خواهد داشت.

البته باید اشاره کرد که مراقبت از بیمار در منزل امر بسیار پیچیده و نیازمند دانش تخصصی است. بسیاری از بیماران با دستور پزشک در صورتی که شرایط و تجهیزات لازم در منزل فراهم باشد می‌توانند از بیمارستان ترخیص شده و در منزل شخصی خود تحت مراقبت و پرستاری قرار بگیرند.
برخی از مزیت‌های استفاده از خدمات پرستاری در منزل شامل:

روند بهبودی بیمار را سرعت می بخشد.
امکان ابتلا به عفونت‌های مختلف را کاهش می‌دهد.
نسبت به دریافت خدمات پرستاری در بیمارستان مقرون به صرفه تر است.
همزمان حمایت بیشتر خانواده از بیمار را به همراه دارد.
به صورت اختصاصی و با دقت بالاتری برای یک نفر ارائه می‌شود.
زمان حضور پرستار در منزل به تشخیص پزشک و نیاز بیمار قابل تعیین است.
بیمار را از نظر فعالیت های روزمره نیز مورد حمایت قرار می دهد.
مدیریت دارویی بیمار را انجام می دهد.
مشکلات رفت و آمد به بیمارستان به کمترین حد خود می رسد.
آرامش بیمار در محیط آشنای منزل نسبت به بیمارستان بیشتر خواد بود.

زمانی که یکی از عزیزانمان در بستر بیماری گرفتار می شود به مراقبت و توجهات ویژه ای نیاز دارد که گاها پرستاری از بیمار بسیار زمان گیر و دشوار بوده و انجام آن ها نیاز به مهارت های خاصی دارد. داشتن یک پرستار آموزش دیده و با تجربه که دلسوزانه از بیمار مراقبت کند و در کنار بیمار باشد، موجب آرامش خاطر بیمار و عزیزان آن فرد و همچنین تسریع در روند بهبود حال روحی و جسمی بیمار می شود.

پرستاری از بیمار کار بسیار حساسی می باشد زیرا فرد از نظر روحی و جسمی در وضعیت خطرناکی قرار دارد. بسیاری از مسائل مانند مشغله های روزانه، دوری و یا نداشتن اطلاعات و مهارت های لازمه، باعث می شود تا اطرافیان بیمار نتوانند پرستاری لازم را از بیمار انجام دهند. مخصوصا زمانی که بیمار در وضعیت خاص مثل ICU و CCU بوده و یا دچار بیماری با عوارض طولانی مدت مانند سکته مغزی، سرطان، پارکینسون، ms و یا آلزایمز باشد. در این زمان وجود یک پرستار با مهارت‌های مربوطه برای پرستاری از بیمار ضروری است.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، از طریق تماس تلفنی، یا پشتیبانی
آنلاین و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com