پرش لینک ها

آزمایشگاه اختصاصی پروستات (PSA)

پروستات، غده مهمی در سیستم تولید مثل مردان، که در صورت سالم بودن و در مردان جوانتر از ۵۰ سال ، معمولاً به اندازه یک گردو است.

درخواست نمونه گیری

مشاوره آنلاین

تفسیر آزمایش

دریافت نتیجه آزمایش

پرسش و پاسخ

چگونه برای آزمایش در محل درخواست دهم؟

ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.
نکته:

هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی 3301-031 تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش در خانه را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک من و دکتر استفاده کنید. پزشک من و دکتر با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و … آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک من و دکتر در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

خدمت آزمایش در منزل من و دکتر حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود.
ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد.
من و دکتر با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود.

آزمایش PSA

تست خونی که مقدار کل آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) خون را انداره می گیرد. PSA پروتئینی است که توسط سلول های طبیعی پروستات و هم چنین سلول های سرطانی پروستات تولید می گردند. بطور طبیعی همه مردان مقدار کمی از PSA را در خون شان دارند. افزایش مقدار PSA ممکن است نشانه وجود مشکلی در غده پروستات باشد، اما الزماً به معنی سرطان پروستات نیست.

سن
عفونت ادراری،
پزشک معالج شما برای بررسی عفونت پروستات این تست را درخواست کرده شما را درمان کرده و بعد از درمان مجدداً آزمایش PSA را تکرار خواهد کرد.
بزرگی پروستات
سرطان پروستات
فعالیت های شدید بدنی (Vigorous Exercise)
شما باید ۴۸ ساعت قبل از انجام آزمایش از انجام فعالیت شدید بدنی جهت جلوگیری از افزایش مقدار PSA خودداری کنید.
انزال (Ejaculation)
شما بایستی ۴۸ ساعت قبل از انجام آزمایش از انجام فعالیت جنسی خودداری نمایید.

اگر دارویی که پزشک معالجی برای شما تجویز کرده یا اینکه از بصورت خودسر (over-the-counter) دارو مصرف می کنید پزشک معالج تان را آگاه سازید.
معنی و مفهوم نتیجه انجام تست PSA چیست؟
انجام تست تنها نمی تواند تشخیص سرطان پروستات را مسجل سازد. بطور طبیعی مقدار PSA با افزایش سن مردان افزایش می یابد. افزایش مقدار PSA می تواند علامتی از سرطان پروستات باشد اما می تواند علل دیگری هم داشته باشد. ارقام زیر بطور تقریبی مقدار طبیعی PSA بسته به سن را نشان می دهد
تا ۳ ng/ml برای مردان تا سن ۵۰ سال
تا ۴ ng/ml برای مردان تا سن ۶۰ سال
تا ۵ ng/ml برای مردان تا سن ۷۰ سال و بیشتر
مقدار خیلی زیاد سطح PSA (در مقدار ۱۰۰ ها یا ۱۰۰۰ ها) معمولاً نشانه اینست که فرد سرطان پروستات دارد. اگر مقدار سطح PSA فقط کمی افزایش دارد، در اینصورت پزشک معالج تان تست های دیگری جهت تشخیص سایر احتمالات انجام خواهد داد.
پزشک معالج تان سطح PSA را با توجه به نتیجه انجام توشه رکتال (DRE)، بررسی عوامل خطر (ریسک فاکتور) یا سایر مشکلات سلامتی تان و نتایج بیوپسی ای که اگر داشته باشید را تفسیر و اقدام بعدی را انجام خواهد داد.
در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد شما را به بیمارستان ارجاع خواهد داد.

سرطان پروستات، چهارمين سرطان شايع در دنيا و شايع ترين سرطان احشايي در مردان است و تشخيص به موقع و غربالگري اين بيماري، مي‌تواند تاثير مثبتي در طول عمر بيمار بگذارد. آزمون‌هاي Total PSA (Total prostate specific antigen) و نسبت Free PSA به Total PSA از روش هاي تشخيص و غربالگري اين بيماري است و در حال حاضر به طور شايع در غربالگري اين بيماري استفاده مي‌گردد.

آزمایش PSA

حتما قبل از آزمایش خود، توجه لازم را به این موارد داشته باشید.

انجام این آزمایش جهت تشخیص زودرس بزرگی و سرطان پرستات از اواسط دهه چهارم زندگی در آقایان توصیه میشود( به طور منظم و حداقل سالی 1 بار)

یک هفته قبل از آزمایش نباید معاینه مقعد انجام شده باشد.

در صورتی که اخیرا معاینه پروستات شده اید آزمایش را یک هفته بعد از زمان معاینه انجام دهید.

فعالیت شدید بدنی 48 ساعت قبل از انجام آزمایش در نتیجه آزمایش اثر زیادی دارد.

حداقل باید 48 ساعت از آخرین فعالیت جنسی و یا دفع منی به هر نحو گذشته باشد.

در صورت لوله گذاری (کاتتر) و اقدامات تشخیصی مثانه یا پروستات بعد از 6 هفته میتوانید آزمایش را انجام دهید.

سونوگرافی پروستات ممکن است در نتیجه آزمایش تاثیر داشته باشد لذا قبل از انجام با پزشک خود مشورت نمائید.

رادیوتراپی و مصرف داروهایی نظیر تستوسترون میتواند باعث افزایش مقادیر PSA گردد. لذا در این مورد آزمایشگاه یا پزشک را مطلع سازید.

مراحل انجام کار در آزمایشگاه من و دکتر

ثبت سفارش

در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

هماهنگی، زمان مراجعه

کارشناسان من و دکتر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.

اعزام همکار

نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دریافت نتایج آزمایش

پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه، نتیجه آزمایش در حساب کاربری شما بارگذاری می‌شود و از آن طریق قابل مشاهده است.

فرم درخواست آزمایش پروستات

درصورت درخواست آزمایش ، می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر و یا تماس با ما، به کارشناسان من و دکتر اعلام نمایید.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، می توانید با پشتیبانی من و دکتر تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین در وب سایت و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com