پرش لینک ها

آزمایشگاه بیماری‌های ایمنی؛ روماتولوژی و آلرژی

آلرژی یا به شکل عامیانه حساسیت و واکنش شدید سیستم ایمنی بدن فرد نسبت به عوامل مختلف محیطی ، خوراکی ، حیوانی و … می باشد . آلرژی به گونه های مختلف و متفاوت در افراد مشاهده می گردد علائمی مانند : آبریزش بینی ، خارش ، جوش های پوستی ، تنگی نفس و … .

درخواست نمونه گیری

مشاوره آنلاین

تفسیر آزمایش

دریافت نتیجه آزمایش

پرسش و پاسخ

چگونه برای آزمایش در محل درخواست دهم؟

ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت درخواست که بصورت رایگان هست کلیک کنید، سپس می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین
کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند، سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.

نکته: هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ ۳۳۰۱-۰۳۱ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید.

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش در خانه را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک من و دکتر استفاده کنید. پزشک من و دکتر با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و … آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک من و دکتر در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

خدمت آزمایش در منزل من و دکتر حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود.
ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد.
من و دکتر با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود.

با تست های آلرژی شناسی آشنا شویم

دو نوع آزمایش ، از طریق پوست و خون برای تشخیص آلرژی وجود دارد در این مقاله آزمایشات خونی تشخیص آلرژی مورد بررسی قرار می گیرد .

چنانچه فردی مبتلا به آلرژی باشد به عنوان بهترین راه  تشخیص آلرژی تست خونی رست به وی پیشنهاد می گردد. شایان ذکر است این تست متفاوت از تست های پوستی تشخیص آلرژی می باشد . از Rast  تست در تشخیص مایت ها ، آلرژن های سگ و گربه ، گرده علف ها ، گرده درختان ، علف های هرز و کپک ها استفاده می شود. این تست در تشخیص آلرژن هایی مانند مایت ها و آلرژن های گربه و سگ همانند تست تشخیص آلرژی پوستی می باشد. جهت تشخیص از راه پوست لازم است فرد آنتی هیستامین و سایر داروهای ضد آلرژی خود را مدتی قبل از انجام تست قطع نماید تا نتیجه ی کاذب از تست دریافت نشود در مواردی شدت آلرژی بالاست  و فرد قادر به حذف داروهای خود نمی باشد می توان از این تست جهت تشخیص استفاده کرد.

این تست قابلیت تشخیص 40 آلرژن مختلف به طور تفتیک شده از جمله آلرژن های حیوانات مثل سگ، گربه و اسب ، آلرژن های  خوراکی مانند  زرده یا سفیده  تخم مرغ و همچنین آلرژن های فصلی و محیطی و … را در قالب یک کیت تشخیصی می باشد. لازم به ذکر است نحوه جوابدهی به صورت نمودار و کاملا تفتیک شده  ارائه می گردد. در زیر به برخی از مزایای تست فوق اشاره می گردد:
افزایش حساسیت تست بدون کم شدن اختصاصیت تست
عدم نیاز به قطع داروهای ضد حساسیت
ارائه منحنی های درجه بندی شده بعد از حصول نتایج عالی

ماده ای شبه آلرژن به خون فرد اضافه می گردد این ماده در خون به یک پلیمر جامد متصل می شود بعد از چند دقیقه می توان مقدار زیادی آنتی بادی IgE که آنتی بادی شاهد واکنش های آلرژیک می باشد را مشاهده کرد . عنوان allergen-specific IgE به دلیل متفاوت بودن تایپ های ایمونوگلوبین ها که به هر آلرژن ، جداگانه متصل می شود تعلق می گیرد. یعنی هر آلرژن به IgE  منحصر به فرد خویش متصل می گردد. در نتیجه اگر فرد به یک ماده آلرژن ،آلرژی داشته باشد و مورد آزمایش قرار گیرد IgE منحصر به نوع آن آلرژن به آن متصل می گردد و سایر IgE ها واکنشی نشان نمی دهند. بعد از فرآیند فوق یک  سرم آنتی IgE رادیواکتیو مشتق شده از بیمار جهت آلرژن خاص شده را به آن اضافه می کنند. این عمل به آزمایشگاه اجازه می دهد تا مقدار allergen-specific IgE را اندازه گیری نماید.

1.  آزمایش خون
2.  آزمایش های همورال، برای تعیین غلظت IgE تام واختصاصی
3.  آزمایش های سلولی، برای شمارش ائوزونوفیل ها و بازوفیل ها
4.  آزمایش های جلدی مانند تست prick
5.  بررسی اندام های مورد نظر: برونش، بینی، مخاط چشم
به دلیل اینکه میزان IgE در سرم کم می باشد، آزمایش هایی که برای کنترل و بررسی آن استفاده می شود باید دارای حساسیت بالایی باشند.

آلرژی به مواد غذایی

حساسیت به یک ماده غذایی یک واکنش تشدید شده بوسیله غذا یا یک ماده از اجزاء ماده غذایی است که به مانند یک آلرژن برای سیستم ایمنی عمل می کند و باعث تحریک سیستم ایمنی می شود.

سویا

شیر

بادام زمینی

ماهی

تخم مرغ

میگو و صدف ماهی دریایی

آرد گندم

میوه های مغز دارگیاهان مانند ، گردو ، پسته و ...

نقص ایمنی

اختلال نقص ایمنی اولیه (PID) به گروهی متشکل از بیش 130 اختلال گفته میشود که ناشی از نقص در توسعه سیستم ایمنی و عملکرد آن است که بطور کلی بعنوان

1.اختلالات ایمنی اکتسابی (بعنوان مثال: سلول ، سلول یا نقص ایمنی ترکیبی) و

2.ایمنی ذاتی( بعنوان مثال: اختلالات فاگوسیت و سیستم کمپلمان) طبقه بندی میشود.

اگرچه تظاهرات بالینی PIDها بسیار متغییر هستند، ولی در بیشتر اختلالات، حساسیت به عفونت دیده میشود.مراجعه به مشاوره با ایمونولوژیست بالینی از اهمیت بالای برخوردار است.

UBT(تست تنفسی اوره)

حتما قبل از آزمایش UBT خود، توجه لازم را به این موارد داشته باشید.

بیمار باید 4 تا 6 ساعت ناشتا باشد و عدم استعمال دخانیات یک ساعت قبل از انجام تست.

چنانچه بیمار دندان مصنوعی دارد قبل از خوردن محلول از دهان خارج سازد.

عدم مصرف آنتی بیوتیک (ونکومایسین، نالیدیکسیک اسید، آمفوتریسین B)( و تری متوپریم) و ترکیبات بیسموت دار یک ماه قبل از تست.

عدم مصرف امپرازول از 14 روز قبل از تست. (سبب منفی کاذب میشود)

عدم مصرف آنتی اسید در 5 روز گذشته.

عدم مصرف سایمتدین، رانی تیدین و فاموتیدین 24 تا 48 ساعت قبل از انجام تست.

زدن مسواک و شستشوی دهان قبل از انجام آزمون الزامی است.

چنانچه شرایط نمونه برداری برای انجام آزمایش را دارا میباشید داروی مربوط به انجام تست را از نمونه گیری تحویل بگیرید و با یک لیوان آب میل کنید.

پس از گذشت 15 دقیقه (B.C)BREATH CARDرا باز کرده و آنرا از پوشش دور آن خارج کنید.

بیمار باید در (B.C)BREATH CARD تا زمانی بدمد که اندیکاتور آن از نارنجی به زرد تغییر رنگ دهد، که از 4-1 دقیقه طول میکشد بیمار میتواند جهت صحبت کردن یا تنفس B.C را از دهان خارج کند. در نهایت پس از تغییر رنگ کیسه را از دهان خارج و به مسئول نمونه‌گیری تحویل دهد.

مراحل انجام کار در آزمایشگاه من و دکتر

ثبت سفارش

در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

هماهنگی، زمان مراجعه

کارشناسان من و دکتر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.

اعزام همکار

نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دریافت نتایج آزمایش

پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه، نتیجه آزمایش در حساب کاربری شما بارگذاری می‌شود و از آن طریق قابل مشاهده است.

فرم درخواست آزمایش ایمونولوژی و آلرژی

درصورت درخواست آزمایش ، می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر و یا تماس با ما، به کارشناسان من و دکتر اعلام نمایید.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، می توانید با پشتیبانی من و دکتر تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین در وب سایت و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com