پرش لینک ها

آزمایشگاه چکاپ سالمندان

تست های ارزیابی دیابت

تست های ارزیابی عملکرد کبد

تست های ارزیابی عملکرد کلیه و مجاری ادراری

تست های ارزیابی سلامت قلب و عروق

تست های ارزیابی بدخیمی ها

تست های ارزیابی روماتیسم و بیماری های حرکتی

درخواست نمونه گیری

مشاوره آنلاین

تفسیر آزمایش

دریافت نتیجه آزمایش

پرسش و پاسخ

چگونه برای آزمایش در محل درخواست دهم؟

ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.
نکته:

هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی 3301-031 تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش در خانه را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک من و دکتر استفاده کنید. پزشک من و دکتر با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و … آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک من و دکتر در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

خدمت آزمایش در منزل من و دکتر حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود.
ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد.
من و دکتر با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود.

تست ارزیابی

در سالمندان عدم کنترل قند خون در طول زمان می تواند خطر ابتلا به بیماری های میکرو واسکولار (بیماری های عروق کوچک بدن از جمله مویرگ ها) و بیماری های ماکرو واسکولار (بیماری های عروق بزرگ بدن) را افزایش دهد. و به تبع آن منجر به ایجاد بیماریهای مزمن، اختلال شناختی، افسردگی، بی اختیاری ادرار، زمین خوردن و درد مداوم می شود.

با افزایش سن تغییرات مختلفی در کبد انسان ایجاد می‌شود که می تواند تاثیرات بسزایی بر کیفیت زندگی بیماران بگذارد. حجم و اندازه‌ی کبد و میزان جریان خون آن به طور معنی داری با افزایش سن کاهش می‌یابد.

بیماری مزمن کلیه یک بیماری بالقوه بسیار رایج در سالمندان است و منجر به افزایش میزان مرگ و میر در این سنین می شود. یکی دیگر از مشکلات پزشکی مرتبط با بیماری های کلیوی در افراد سالمند ابتلا به فشار خون بالای شریانی است. از سوی دیگر به خوبی ثابت شده است که شیوع عفونت دستگاه ادراری (UTI) با افزایش سن شدت می یابد.

تغییرات قلبی عروقی در سالمندان بر کیفیت زندگی و طول عمر آن ها تاثیر نامطلوب می گذارد. بیماری عروق کرونر شایع ترین علت مرگ در سالمندان است. با این حال آریتمی قلبی و بیماری های دریچه ای قلب نیز در این سنین اهمیت ویژه ای دارد. تشخیص این اختلالات در سالمندان توجه ویژه ای می طلبد. زیرا ممکن است همراه شدن تغییرات ساختمانی فیزیولوژیک ناشی از افزایش سن با بیماری قلبی عروقی؛ بروز علائم کلاسیک بیماری را با تغییر شکل مواجه کند و منجر به تاخیر در درمان این بیماران گردد.

با توجه به اینکه افـزایش سـن یکـی از عوامـل زمینه ساز ابتلا به سرطان اسـت، بـا افـزایش سـن جمعیت، تعداد افراد مبتلا به سرطان نیـز افـزایش می¬یابد. همچنـین سـرطان اولین علت مرگ بین سنین 65-75 سال می باشد و حدود % 60 این بیماری در سنین بالاي 70 سـال تشخیص داده می¬شود.

با توجه به آنکه بی‌حرکتی منجر به عوارض زیادی در سالمندان می‌شود و سلامتی آنها را تهدید می‌کند، مجموعه‌ علائم فیزیکی، متابولیسمی و روحی باعث برهم خوردن تعادل سالمندان می‌شود. بی حرکتی در سالمندان با ضایعه‌ قلبی، نارسایی قلب یا کاهش تحمل فعالیت در آن ها همراه است.

نمونه گیری خلط

حتما قبل از آزمایش خود، توجه لازم را به این موارد داشته باشید.

نمونه خلط را فقط در ظرف آزمایشگاه جمع آوری نمائید.

خلطی را که همراه با سرفه خارج میشود داخل ظرف مخصوص خلط جمع آوری نمائید.

نمونه گیری را ترجیحا قبل از استفاده از هر نوع آنتی بیوتیک انجام دهید.

جهت جلوگیری از انتشار عفونت از الوده شدن سطوح خارجی به ظرف خودداری نمائید.

صبح پس از برخاستن از خواب مقداری آب نمک رقیق را در دهان خود قرقره نموده و دور بریزید.

درب ظرف را محکم بسته و آنرا به سرعت به بخش میکروب شناسی آزمایشگاه تحویل دهید.

با یک نفس عمیق ریه ها را پر نموده و سپس با یک بازدم آن را خالی نمائید. همراه این عمل چند سرفه نسبتا شدید نمائید.

نمونه خلط جهت تشخیص علت عفونت مجاری تنفسی تحتانی جمع آوری میگردد و چنان چه به جای آن نمونه ترشحات حلقی، دهانی (آب دهان) جمع‌آوری گردد، نتیجه مطلوب از این آزمایش حاصل نمی‌گردد.

آزمایش GCT

حتما قبل از آزمایش خود، توجه لازم را به این موارد داشته باشید.

برای این آزمایش نباید بیمار ناشتا باشد.

وقتی شربت را کاملا میل کردید ساعت را یادداشت نمایید و دقیقا 1 ساعت بعد از آن برای نمونه گیری خون مجدد به نمونه گیری مراجعه نمایید.

در صورت ناشتا بودن بعد از نمونه گیری اولیه صبحانه میل نموده و 1 ساعت بعد از خوردن صبحانه پودر گلوکز را داخل آب حل نموده و میل نمایید.

بعد ازمیل نمودن شربت تا زمان نمونه گیری بعدی از خوردن، آشامیدن ورزش کردن و کشیدن سیگار خودداری نمایید.

شربت قندی و یا پودر گلوکز که به شما داده میشود حاوی50 گرم گلوکز است لطفا آنرا آرام آرام و در طول 5 دقیقه میل نمایید.

اگر فرد دچار حالت تهوع و در نهایت استفراغ شود نتایج قابل اطمینان نیست وو آزمایش نباید ادامه پیدا کند.

تست 2HPP یا قند 2 ساعته

حتما قبل از آزمایش خود، توجه لازم را به این موارد داشته باشید.

بیمار باید آزمایشگاه را از سوابق دارویی و بیماری خود مطلع سازد. بعد از صرف غذا از خوردن آبنبات، آدامس، شیرینی و قهوه خودداری نمایید.

آزمایش قند خون دو ساعته باید در همان روزی که نمونه قند ناشتا گرفته شده است، انجام پذیرد. انتقال نمونه گرفته شده قند خون 2ساعته به روز بعد امکان پذیر نیست.

پس از آنکه نمونه قند خون ناشتا از شما گرفته شد، صبحانه میل بفرمایید.این صبحانه می‌بایست یک صبحانه معمولی باشد که روزانه استفاده میکنید یعنی به همان مقداری که هر روز در صبحانه از قند و شکر و نان و لبنیات استفاده می‌کنید در این روز هم همان مقدار مصرف نمائید.

با شروع صبحانه یا به عبارتی بلعیدن اولین لقمه از صبحانه ساعت را یادداشت کرده و طوری وقت را تنظیم نمائید که دقیقا دو ساعت بعد از خونگیری در آزمایشگاه حضور داشته باشید تا از شما خون گرفته شود به هم خوردن زمان فوق یعنی کمتر از 2 ساعت یا بیشتر از دو ساعت سبب اشتباه در نتیجه آزمایشات خواهد شد.

مراحل انجام کار در آزمایشگاه من و دکتر

ثبت سفارش

در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

هماهنگی، زمان مراجعه

کارشناسان من و دکتر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.

اعزام همکار

نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دریافت نتایج آزمایش

پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه، نتیجه آزمایش در حساب کاربری شما بارگذاری می‌شود و از آن طریق قابل مشاهده است.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، از طریق تماس تلفنی، یا پشتیبانی
آنلاین و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com