پرش لینک ها

آیا من کرونا دارم ؟ تست آنلاین کرونا – بررسی علائم

آیا من کرونا دارم؟ برای بررسی علائم کرونا، فرم آنلاین زیر را تکمیل کنید تا شرایط اولیه شما بصورت آنی بررسی شود. در صورت نیاز به انجام حضوری تست کرونا، این امکان فراهم می‌باشد.
با انجام تست آنلاین کرونا بدون پذیرش ریسک حضور در مراکز درمانی، نتیجه اولیه بررسی شده و در صورت نیاز تست کرونا در منزل یا به صورت حضوری انجام می‌پذیرد.
تست زیر مطابق با جدیدترین علائم و گونه های مختلف ویروس کرونا (کرونای انگلیسی، هندی، آفریقایی و…) می‌باشد.

 

Top of Form

 

 

 

 

برخی از سوالات متداول در زمینه کرونا ویروس و علایم آن

در صورت مثبت شدن تست pcr چه اقداماتی انجام دهیم؟

 

در صورتی که تست pcr شما مثبت شد،آرامش خودتان را حفظ کنید استرس بدن شما را ضعیف میکند،جای نگرانی نیست با اقدام به موقع به راحتی میتوانید دوره ی این بیماری را پشت سر بگذارید و به زودی سلامتی خود را بدست آورید. در ابتدا اقدامات لازم جهت قرنطینه شدن را انجام دهید. اتاق و سرویس بهداشتی خود را از سایر افراد خانواده جدا کنید. درصورتی که امکان استفاده از سرویس بهداشتی جدا را ندارید پس از هر بار ورود و خروج سرویس بهداشتی،شیرآلات و دستگیره در را ضد عفونی نمایید. قرنطینه را تا ۱۴ روز ادامه دهید و در منزل استراحت کنید و از ملاقات با افراد بپرهیزید. حتما به پزشک مراجعه کنید و پس از دریافت داروهای لازم درخواست انجام سی تی اسکن ریه را داشته باشید تا درصورت مشاهده درگیری ریه با اقدام به موقع و تجویز داروهای مورد نیاز توسط پزشک، از پیشرفت درگیری در ریه جلوگیری شود. علائم خود را مرتب چک کنید،درصورتی که علائمی از تنگی نفس در خود مشاهده کردید حتما به بیمارستان مراجعه نمائید.

پس از بهبود کرونا امکان ابتلای مجدد وجود دارد؟

بله.درصورتی که به کرونا مبتلا شده باشید پس از ۱ تا ۳ هفته بدن شما شروع به تولید آنتی بادی می کند،آنتی بادی تا مدتی بدن را در مقابل ابتلای مجدد به ویروس ایمن میکند اما این ایمنی دائمی نیست و امکان ابتلای مجدد به بیماری وجود دارد لذا رعایت تمام نکات بهداشتی بسیار ضروری است.

آزمایش آنتی بادی مطمئن تر است یا تست pcr؟

بطور کلی همه تستها ممکن است درصد ناچیزی خطا داشته باشند اما در نهایت مورد قبول و قابل اطمینان هستند.آزمایش آنتی بادی و تست pcr کاربرد متفاوتی دارند که در مقاله بطور کامل به توضیح آن پرداخته ایم.

چه افرادی بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند؟

احتمال ابتلا به ویروس در همه افراد فارق از سن و جنسیت وجود دارد بنابراین رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای همه ضروریست،اما در این بین افرادی هستند که بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند:
✔ اعضای خانواده فرد مبتلا
✔ افراد در محل کار یا مراکز آموزشی
✔ افرادی که در دورهمی،مهمانی و سایر مراسم ها شرکت میکنند.

آیا نوشیدن زیاد آب باعث از بین رفتن ویروس می شود؟

مصرف زیاد مایعات باعث از بین رفتن ویروس نمی شود اما در روند بهبودی بسیار موثر است،لذا توصیه می شود در طول روز میزان فراوانی آب و آب میوه های طبیعی بنوشید.

آیا واکسن هایی که در حال حاضر موجود هستند در جلوگیری از کرونا دلتا هم اثر دارند؟

بله. در حال حاضر واکسن بر روی انواع جهش های کرونا از جمله همه گیر ترین جهش کرونا، کرونای هندی (کرونا دلتا) موثر هستند.

تفاوت کرونا دلتا با ویروس اصلی کرونا چیست؟

کرونا دلتا نوع جهش یافته ویروس اصلی کرونا می باشد که شدت سرایت بسیار بالاتر و علائم بسیار شدیدتری نسبت به کرونای معمولی دارد.

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دلتا چه اقداماتی انجام دهیم؟

✔ رعایت فاصله اجتماعی
✔ حضور نیافتن در اماکن پر تردد
✔ داشتن ماسک
✔ شستشوی منظم دستها
✔ ضدعفونی با الکل

پیام بگذارید