پرش لینک ها

آزمایشگاه سکته مغزی و حمله قلبی

تشخیص زود هنگام  سکته مغزی و حمله قلبی

درخواست نمونه گیری

مشاوره آنلاین

تفسیر آزمایش

دریافت نتیجه آزمایش

پرسش و پاسخ

چگونه برای آزمایش در محل درخواست دهم؟

ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.
نکته:

هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی 3301-031 تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش در خانه را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک من و دکتر استفاده کنید. پزشک من و دکتر با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و … آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک من و دکتر در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

خدمت آزمایش در منزل من و دکتر حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود.
ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد.
من و دکتر با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود.

آزمایش

آزمایش PLAC

اگر دو یا تعداد بیشتر فاکتورهای خطر زیر را دارید حتما از پزشک خود بخواهید که همراه اندازه‌گیری سطح کلسترول خون، آزمایش PLAC را برای شما از آزمایشگاه درخواست نماید:

  • مردان بالای 45 سال و زنان بالای 55 سال
  • سابقه‌ی خانوادگی بیماری قبلی یا سکته قلبی زود هنگام
  • دیابت
  • چاقی
  • مصرف سیگار
  • غلظت کلسترول بینابینی یا بالاتر از نرمال
  • بالا بودن پاسخ آزمایش PLAC بدان معنی است که باید ملاحظات و اقدامات زیر را برای کاهش خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی انجام داد:
  • تغییر سبک زندگی مانند اصلاح رژیم غذایی و ورزش
  • ترک سیگار
  • مصرف داروهای مناسب

آزمایش PLAC آزمایشی برای تشخیص احتمال حمله قلبی، سکته مغزی

آزمایش PLAC دقیق ترین آزمایش برای تشخیص زودهنگام حمله قلبی و سکته مغزی

احتمال خطر پنهان

آزمایش PLAC برای سنجش فعالیت LP-PLA2 تنها آزمایش خونی است که مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می‌باشد و به خوبی می‌تواند احتمال خطر پنهان حمله‌ی قلبی یا سکته مغزی را تشخیص دهد.

اندازه‌گیری آزمایش PLAC

آزمایش PLAC می‌تواند به طور روتین و معمول همراه با کلسترول و LDL خون اندازه‌گیری شود. مجموعه این دو آزمایش برای تشخیص اختلالات التهابی قلبی، عروقی فعال بسیار ارزشمند است.

اندازه‌گیری آنزیم LP-PLA2

در آزمایش فعالیت این آنزیم LP-PLA2 اندازه‌گیری می‌شود.

افزایش فعالیت این آنزیم شاخص بسیار مهمی از التهاب شریانی که منجر به حمله قلبی یا سکته مغزی می‌شود.

ارائه به پزشک

آزمایش PLAC همراه با اطلاعات تکمیلی آگاهی‌‌های ارزشمندی به پزشک ارائه می‌نماید که وقتی با آزمایش کلسترول و LDL توام شود می‌تواند، پیش‌بینی کند که آیا شما در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی هستید یا خیر؟

قلب

حملات قلبی

50% حملات قلبی در بیمارانی اتفاق می‌افتد که سطح کلسترول خون آن‌ها طبیعی است!

بیشتر حملات قلبی (سکته‌های قلبی) به دنبال پارگی شریان‌های کرونر و اثر پلاک‌های آتروم (Plaque rupture) اتفاق می‌افتد.

سرخرگ‌ها، تامین کننده‌ی خون پر اکسیژن برای بافت قلب و دیگر بافت های بدن می‌باشند.

آترواسکلروزیز (تصلب شرایین) بیماری است که منجر به تشکیل پلاک یا لخته‌های انسدادی در شریان‌ها می‌گردد. این پدیده در شریان های حیاتی مغز و قلب، اختلالات حاد و خطرناکی را به دنبال دارد.

التهاب عروق نقش مهمی در شکل گیری پلاک آتروم دارد. گاهی این پلاک ها آسیب رسان و خطرناک می‌شود. در صورتی که در اطراف پلاک ها التهابی رخ دهد پیامد آن می‌تواند پارگی شریان باشد.

مغز

سکته مغزی

اندازه گیری سطح کسترول خون به تنهایی، اغلب باعث می‌شود بسیاری از سکته‌های مغزی پیش‌بینی نشود!

سکته مغزی، بیماری است که نام آن به طور عجیبی باعث ترس و دلهره می‌شود. عارضه‌ای که مغز، فرمانده بدن، را به طور مستقیم هدف قرار می‌دهد.

اگر به هر دلیلی خونرسانی به مغز دچار اختلال شود، این عارضه ایجاد خواهد شد. خون،‌ مسئول حمل و نقل اکسیژن، مواد مغذی، دی‌اکسید کربن است. گلبول‌های قرمز و پروتئینی به نام هموگلوبین منجر به این امر می‌شوند. حالا اگر به هر دلیلی (مانند پارگی رگ یا لخته خون) خونرسانی به اندام‌های مختلف بدن دچار اختلال شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کاهش یا قطع خونرسانی یعنی اکسیژن و مواد مغذی به اندازه کافی در اختیار ارگان‌های مختلف بدن قرار نمی‌گیرد و در عین حال مواد سطح مواد زائدی مانند دی‌اکسید کربن در سلول‌ها افزایش پیدا می‌کند. هر یک از سلول‌های بدن به این اختلال به شیوه خود پاسخ می‌دهند. سلول‌های مغز با سکته مغزی این کمبود را نشان خواهند داد.

برای تخمین ریسک سکته مغزی اندازه‌گیری کلسترول خون همیشه به تنهایی کافی نیست. متاسفانه برای تعدادی از افراد نخستین غلامت بیماری‌های قلبی-عروقی یک حمله قلبی یا سکته مغزی است.

مراحل انجام کار در آزمایشگاه من و دکتر

ثبت سفارش

در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

هماهنگی، زمان مراجعه

کارشناسان من و دکتر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.

اعزام همکار

نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دریافت نتایج آزمایش

پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه، نتیجه آزمایش در حساب کاربری شما بارگذاری می‌شود و از آن طریق قابل مشاهده است.

فرم درخواست آزمایش سکته مغزی و قلبی

درصورت درخواست آزمایش ، می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر و یا تماس با ما، به کارشناسان من و دکتر اعلام نمایید.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، می توانید با پشتیبانی من و دکتر تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین در وب سایت و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com