پرش لینک ها

پرازوسین Prazosin

برندهای دیگر پرازوسین Prazosin

پرازوسین

اشکال دارویی

 

موارد مصرف پرازوسین Prazosin

فشار خون بالا هایپرپلازی خوشخیم پروستات (کمکی)

موارد منع مصرف پرازوسین Prazosin

حساسیت

عوارض جانبی پرازوسین Prazosin

کاهش فشار خون وضعیتی سرگیجه خفیف سستی سردرد

تا زمانی که بدانید چگونه پرازوسین روی شما تأثیر می گذارد از رانندگی یا فعالیت های خطرناک خودداری کنید. واکنش شما ممکن است مختل شود.

مصرف پرازوسین Prazosin در دوران شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف پرازوسین Prazosin در دوران بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

به موارد زیر در مورد پرازوسین Prazosin توجه کنید!

این دارو ممکن است باعث کاهش فشار خون وضعیتی و سرگیجه شود لذا موقع بلند شدن از زمین مراقب باشید و به اهستگی این کار را انجام دهید.

مصرف این دارو یا داروهایی مانند تامسولوسین و مدرها ممکن است زیانبار باشدتمام دستورالعمل های روی برچسب و بسته دارویی خود را دنبال کنید. در مورد تمام شرایط پزشکی ، الرژی ها و همه داروهایی که استفاده می کنید به هر یک از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود بگویید.قبل از مصرف این دارودر صورت حساسیت به ان ، نباید از پرازوسین استفاده کنید.

اگر تاکنون داشته اید به پزشک خود بگویید:فشار خون پایین ، به خصوص اگر ناشی از مصرف داروها باشد.پرازوسین می تواند مردمک چشم شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر جراحی اب مروارید دارید ، پیش از موعد به جراح خود بگویید که از پرازوسین استفاده می کنید.پرازوسین برای استفاده در افراد زیر 18 سال تأیید نشده است.در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.از برخاستن خیلی سریع از حالت نشسته یا خوابیده خودداری کنید ، در غیر این صورت ممکن است احساس سرگیجه کنید.نوشیدن الکل با این دارو می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

 

تداخل بیماری

افت فشار خون ، بیماری کبد

تداخل دارویی

الکل