پرش لینک ها

پالبوسیکلیب Palbociclib

برندهای دیگر پالبوسیکلیب Palbociclib

آی برنس

اشکال دارویی

 

موارد مصرف پالبوسیکلیب Palbociclib

سرطان سینه 

سندرم پس از یائسگی

موارد منع مصرف پالبوسیکلیب Palbociclib

الرژی- شیردهی- بارداری

عوارض جانبی پالبوسیکلیب Palbociclib

کاهش نوتروفیل خون –عفونت و امبولی ریه- سردرد و گلو درد- ابریزش بینی- اضطراب- سرگیجه- افزایش ضربان قلب- اسهال- ریزش مو- تهوع- بی حسی

مصرف پالبوسیکلیب Palbociclib در دوران شیردهی

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

مصرف پالبوسیکلیب Palbociclib در دوران بارداری

مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد.

به موارد زیر در مورد پالبوسیکلیب Palbociclib توجه کنید!

در صورت داشتن مشکلات زیر قبل از مصرف دارو به پزشک خود اطلاع دهید:

مشکلات کبدی و کلیوی ، عفونت پالبوسیکلیب ریه ها یا سیستم ایمنی بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد. ممکن است به راحتی ، حتی عفونت های جدی یا کشنده ، به عفونت مبتلا شوید. در صورت تب ، لرز ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس یا سرفه با یا بدون مخاط ، با پزشک خود تماس بگیرید.

قبل از مصرف این دارواگر علائمی از عفونت (مانند تب یا لرز) دارید و یا تاکنون به این بیماری مبتلا شده اید ، به پزشک خود بگویید:بیماری کبد؛ یابیماری کلیوی.

اگر مادر یا پدر از پالبوسیکلیب استفاده می کنند ، پالبوسیکلیب می تواند به یک نوزاد متولد شده صدمه بزند یا باعث نقایص مادرزادی شود.

در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.از قرار گرفتن در مجاورت افراد بیمار یا عفونت خودداری کنید. در صورت بروز علائم عفونت ، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

پالبوسیکلیب را باید همراه با غذا مصرف کرد تا به جذب ان کمک کند. در طول درمان با پالبوسیکلیب از اب گریپ فروت یا گریپ فروت استفاده نکنید ، مگر اینکه توسط پزشک شما دستور دیگری داده شده باشد. اب گریپ فروت می تواند سطح خون پالبوسیکلیب را افزایش دهد. ممکن است بیشتر دچار عوارض جانبی مانند حالت تهوع شوید. استفراغ؛ اسهال از دست دادن اشتها؛ زخم های دهان؛ ریزش مو؛ ضعف؛ درد ، بی حسی یا سوزن سوزن شدن دست و پا. و اختلال در عملکرد مغز استخوان و در نتیجه تعداد اندکی از انواع مختلف سلولهای خونی ، که می تواند خطر کم خونی ، مشکلات خونریزی و عفونت را افزایش دهد. مهم است که در مورد سایر داروهایی که استفاده می کنید ، از جمله ویتامین ها و گیاهان ، به پزشک خود بگویید. استفاده از هیچ دارویی را بدون صحبت قبلی با پزشک قطع نکنید.

 

تداخل بیماری

سمیت ریه ، اختلال کبدی، نوتروپنی ، قبل از یائسگی ، اختلال کلیوی

تداخل دارویی