پرش لینک ها

آزمایشگاه پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر، روش غربالگری ای برای تشخیص سرطان سرویکس (دهانه رحم)

درخواست نمونه گیری

مشاوره آنلاین

تفسیر آزمایش

دریافت نتیجه آزمایش

پرسش و پاسخ

چگونه برای آزمایش در محل درخواست دهم؟

ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.
نکته:

هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی 3301-031 تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش در خانه را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک من و دکتر استفاده کنید. پزشک من و دکتر با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و … آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک من و دکتر در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

خدمت آزمایش در منزل من و دکتر حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود.
ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد.
من و دکتر با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود.

تست پاپ اسمیر چیست؟

پاپ اسمیر ابزار غربالگری مفیدی است که در تشخیص زودهنگام تغییرات سلولی نقش کمک کننده ای دارد، به طوری که اگر سرطان گردن رحم مشهود باشد، در مراحل اولیه میتواند قابل درمان باشد.پاپ اسمیر روندی غیر طبیعی را در دهانه رحم بررسی میکند که ممکن است مراحل پیش سرطانی یا سرطانی بودن دهانه رحم را نشان دهد.

غیر طبیعی بودن نتیجه پاپ اسمیر یقینا به معنای آن نیست که شما مبتلا به سرطان هستید. “غیر طبیعی بودن” به سادگی به معنای آن است که معنای که سلول‌های قابل رویت، مانند سلول‌های طبیعی نیستند و از آن جمله:

-تورم یا تحریک سلول‌های دهانه رحم

-عفونت گردن رحم تغییرات

-در نمونه گرفته شده احتمالا سلول‌های دهانه رحم به مقدار کافی وجود ندارد، تا بتوان تفسیر مناسبی از آنها ارائه داد.

ممکن است از شما خواسته شود تا آزمایش دیگری انجام دهید تا علت این نتایج غیر طبیعی مشخص گردد. ممکن است نیاز باشد مجبور باشید تست دیگری انجام دهید چنانچه دکتر بار اول سلول های کافی را برنداشته است.

غالبا نتایج پاپ اسمیر ممکن است به اشتباه طبیعی خوانده و تفسیر شوند، در حالی که برخی از سلول‌ها از پیش سرطانی شده‌اند. اما سرطان رحم به کندی پیشرفت می‌کند، بنابراین محتمل است که نتیجه آزمایش بعدی شما این سلول ها را به موقع تشخیص دهد تا درمان موثر آغاز گردد.

پاپ اسمیر همانقدر که می‌تواند موثر واقع شود، هرگونه مورد غیر طبیعی احتمالی را در دستگاه تناسلی بررسی نمی‌کند:

-سایر سرطان‌های دستگاه تناسلی. بافت ها یا سلول های رحم، لوله های فالوپ یا تخمدان ها را نمونه برداری یا ررسی نمی‌کند.

-دکترتان ممکن است نمونه‌هایی را از مجرای تناسلی شما طی معاینه لگن برای آزمایش بیماری‌های مقاربتی بردارد اما این آنالیز و نتایج جدای تست پاپ اسمیر هستند.

برای تضمین کردن این که نتایج پاپ اسمیر تا حد ممکن روشن خواهد بود، دو تا سه روز قبل از انجام تست باید از آمیزش جنسی اجتناب شود. علاوه بر آن دو تا سه روز پیش از انجام تست نباید از تامپون، کف ضد بارداری، داروهای مهبل، دوش مهبل، یا کرم یا پودر مهبل استفاده کرد.

بهترین زمان برای انجام این تست دست کم 5 روز پس از پایاین دوره قاعدگی می‌باشد. پاپ اسمیر را می‌توان در طول دوره قاعدگی انجام داد، اما بهتر است برنامه‌ریزی نمود تا این تست در زمان دیگری صورت بگیرد.

توصیه می‌شود نخستین تست پاپ برای غربالگری سرطان دانه رحم، سه سال بعد از شروع مقاربت مهبلی انجام شود و (در هر صورت) بعد از 21 ساله شدن فرد، انجام این تست به تاخیر نیفتد.

درمورد فاصله زمانی بین تست ها و زمانی که باید انجام تست پاپ متوقف شود، اختلافاتی وجود دارد که باید با دکتر خود مشورت شود.

مراحل انجام کار در آزمایشگاه من و دکتر

ثبت سفارش

در ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.

هماهنگی، زمان مراجعه

کارشناسان من و دکتر با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی درخواست شما نهایی می‌شود.

اعزام همکار

نیروی متخصص به منزل یا محل کار شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دریافت نتایج آزمایش

پس از بررسی نمونه توسط آزمایشگاه، نتیجه آزمایش در حساب کاربری شما بارگذاری می‌شود و از آن طریق قابل مشاهده است.

فرم درخواست آزمایش پاپ اسمیر

درصورت درخواست آزمایش ، می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر و یا تماس با ما، به کارشناسان من و دکتر اعلام نمایید.

پاسخگویی شبانه روزی

جهت هرگونه سوالی، می توانید با پشتیبانی من و دکتر تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین در وب سایت و یا از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

031-3301

ایمیل

info@manodoctor.com